China 10T Hydraulic Material Automatic Decoiler of Metal Sheet
| Weight | 500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1200 × 1200 × 1200 mm |
| Material width | 200 mm |
| Material thickness | 2 mm |
| Coil Expansion | Hydraulic |
| Brand | HARSLE |
| Model | MT |
| Lead Time | 30 Days |
| Payment Method | LC, T/T |
| Price Term | EXW |
| Warranty | One Year |

HARSLE automatic decoiler uncoiler 1-1
Features of HARSLE Automatic Punching Machine Decoiler Uncoiler
Applications of HARSLE Automatic Punching Machine Decoiler Uncoiler

Punching Machine Decoiler 1-2
Parameters of HARSLE Punching Machine Automatic Decoiler
|
Spec |
Width(mm) |
Thickness(mm) |
I. DIA(mm) |
O.DIA(mm) |
Coil weight |
Line speed |
Motor |
Coil Expansion |
Machine weight |
| MT-200 |
200 |
2 |
450-530 |
1200 | 3000KGS | 15M/MIN | 1/2HP | Hydraulic | 1000KGS |
|
MT-300 |
300 | 2 | 450-530 | 1200 | 3000KGS | 15M/MIN | 1HP | Hydraulic | 1200KGS |
|
MT-400 |
400 | 2 | 450-530 | 1200 | 3000KGS | 15M/MIN | 1HP | Hydraulic |
1400KGS |
|
MT-500 |
500 | 2 | 450-530 | 1200 | 5000KGS | 15M/MIN | 2HP | Hydraulic |
1600KGS |
|
MT-600 |
600 | 2 | 450-530 | 1200 | 5000KGS | 15M/MIN | 2HP | Hydraulic | 1800KGS |
|
MT-700 |
700 | 2 | 450-530 | 1200 | 10000KGS | 15M/MIN | 3HP | Hydraulic | 1900KGS |
|
MT-800 |
800 | 2 | 450-530 | 1200 | 10000KGS | 15M/MIN | 3HP | Hydraulic |
2100KGS |
|
MT-1000 |
1000 | 2 | 450-530 | 1200 | 15000KGS | 15M/MIN | 5HP | Hydraulic | 2300KGS |
|
MT-1300 |
1300 | 2 | 450-530 | 1200 | 15000KGS | 15M/MIN | 7.5HP | Hydraulic |
2500KGS |
| MT-1600 | 1600 | 2 | 450-530 | 1200 | 20000KGS | 15M/MIN | 10HP | Hydraulic |
3000KGS |
After Sales Service
1. The punching machine uncoiler warranty period is 12 months after receiving the machine; any quick-wear part is available for free during the guarantee period under proper operation, customers only need to pay for the freight of the replaced new parts.
2. Installation and training service of the punching machine uncoiler decoiler is optional for customers, any client can ask for this service from HARSLE, they should assume the airfare and accommodation for our engineer during the journey.

Decoiler 1-3
Why Choose HARSLE?
HARSLE is a professional metalworking machine manufacturer in China for many years, our productions have been sold to over 100 countries in the world!
Reviews
There are no reviews yet.